טיול נהרות ברוסיה

רוסיה היא מדינה מגוונת ומרתקת להפליא. טיול ברוסיה מגלה למבקר בה נופים מגוונים מאד, תרבות מקומית עשירה וגם לא מעט אתרים מיוחדים, שכדאי לעצור בהם במסגרת הטיול. טיול נהרות ברוסיה הוא אחת הדרכים להכיר את המדינה באופן קצת אחר, טיול שמפגיש את המטיילים עם כמה מהערים הבולטות בה ביותר, עם הארכיטקטורה המקומית המרשימה וגם עם המקומיים.

אז, למה דווקא טיול נהרות ברוסיה?

טיול כזה הוא הזדמנות להכיר את רוסיה האחרת. במקום לצאת לטיול במדינה כפי שעושים מרבית המטיילים, אפשר לבחור בדרך קצת שונה, דרך מיוחדת מאד. הטיול, שנמשך בדרך כלל 10 ימים עד שבועיים מוצע על ידי חברות טיולים שונות, הדואגות לשלב במהלך השייט עצירות שונות במגוון של יעדים. מכיוון שיש לא מעט נהרות ברוסיה וגם תעלות, ששימשו בעבר כנתיבי תחבורה מובילים, אפשר לנצל זאת במהלך הטיול ולהגיע דרכם אל האתרים המיוחדים שבמדינה. טיול כזה הוא הזדמנות גם לפגוש מטיילים אחרים, המעוניינים לטייל ברוסיה באותה צורה וליצור קשרים חברתיים חדשים.

האתרים השונים הנכללים במסגרת הטיול

טיול הנהרות ברוסיה מתחיל בדרך כלל בעיר מוסקבה, בה נוחתים לאחר הטיסה שמגיעה ישירות לשדה התעופה הקרוב אל העיר. בעת הביקור במוסקבה עוצרים באתרים הבולטים שבעיר, כמו הכיכר האדומה, תיאטרון הבולשווי המפורסם, תחנות המטרו המעוטרות והמסוגננות של מוסקבה ועוד. משם ממשיכים ישירות אל נהר הוולגה, נקודת היציאה הראשונה בשייט. השייט בנהר הוולגה לוקח את המטיילים אל העיירה אוגליץ', עיירה עתיקה עוד מהמאה ה– 10 ונמשך אל עיירה היסטורית מיוחדת נוספת ברוסיה, העיירה ליארוסלבל. השייט בנהר הוולגה ממשיך אל עיירה קטנה שלישית, העיירה קירילוב, שנמצאת בדרך בין העיר מוסקבה לעיר סנט פטרסבורג. הפעם, ממשיך השייט דרך אגם אונגה ומגיע ישירות אל האי קיזי, שבו בתי עץ בני 300 שנה וגם כנסיות מיוחדות.

שייט הנהרות בשלב זה מגיע אל אתר נופש מקסים, האתר מאנדרוגי, הנמצא בין שני הנהרות – נהר האונגה ונהר הסוויר. במקום אווירה שלווה ונעימה מאד, חנויות לממכר מוצרי יד שנייה ועוד. משם, הישר אל העיר סנט פטרסבורג דרך נהר לאדוגה. סנט פטרסבורג, עיר רוסית יפהפייה, היתה בעברה בירתה של המדינה. גם בה יש לא מעט אתרים מיוחדים, בהם עוצרים במהלך הטיול, כמו כיכר הארמון, מוזיאון ההרמיטאז', כנסיית הדם, מצודת פטר ופאול ועוד. לאחר הביקור בעיר, ממשיכים דרך התעלות שבה ישירות אל נהר נייבה, אליו מגיעות ספינות מהים הבלטי. זוהי הנקודה האחרונה של הטיול, המהווה גם אחת האטרקציות המיוחדות ביותר בו. בזמן השייט ניתן לראות כיצד מורמים הגשרים המוארים שבנהר בשעות הערב, המשווים למקום כולו מראה בלתי רגיל.

אין ספק שטיול נהרות ברוסיה הוא חוויה בלתי רגילה והזדמנות להכיר את המדינה באופן קצת אחר. מומלץ לשלב אותו במסגרת עבודה ברוסיה, ובמיוחד אם מדובר בשהות ארוכה בה.