מדריך טיולים ברוסיה

רוסיה הינה מדינת ענק מרהיבה ומרתקת בנופיה, תרבותה וההיסטוריה שלה. היא מציעה מפגש ניגודי מרתק בין עושר ועוני, תושבים מסבירי פנים ובירוקרטיה מייגעת, יופי ארכיטקטוני מעודן ובנייה קומוניסטית מגושמת וגדולת מימדים. טיול לרוסיה יפגיש אתכם עם נופים עוצרי נשימה של יערות עד, שדות עד קצה האופק, הרים מושלגים, אגמים ונהרות רחבי ידיים, טונדרות קפואות ורצועות חוף ארוכות.

טיול בערים הגדולות של רוסיה

רוסיה עברה בעשורים האחרונים מהפך ממדינה קומוניסטית מסוגרת למדינה מערבית קפיטליסטית עם גבולות פתוחים. שינויים אלה ניכרים לעיני כל מי שמבקר בעריה המרכזיות, ובייחוד במוסקבה ובסנט פטרסבורג. אלו הן ערים עתיקות ויפות שמרבית אוצרותיהן הארכיטקטוניים נבנו בטרם המפכה הקומוניסטית, בימי הצארים. הערים הגדולות מציעות למבקרים חוויה תרבותית מיוחדת המשולבת בשפע של אפשרויות בילוי וקניות. בעת שהותכם במוסקבה אל תחמיצו ביקור בקרמלין, הכיכר האדומה, קתדרלת סנט בזיל ובגלריית טרטיאקוב המציגה את ההיסטוריה של העם הרוסי. בנוסף, מוסקבה מוקפת בעיירות וכפרים מרהיבים השייכים לטבעת הזהב, שבהחלט כדאי לטייל בהם. מאידך, אם אתם שוהים בסנט פטרסבורג מומלץ שתבקרו במוזיאון ההרמיטאז' שהינו ארמון ענק עם שלל יצירות אומנות מרוסיה ומכל העולם. כמו כן, כדאי לבקר במבצר פטרוס ופאולוס העתיק שמשקיף על העיר, ובכנסיית הדם השפוך (Khram Spas-na-Krovi) שמהווה את אחד מסמליה הבולטים של העיר.

הצד הפראי של רוסיה

מי שרוצה להכיר את נופיה הטבעיים של רוסיה יכול לבחור בין שלל מסלולי טיול ברוסיה הפראית. בין היתר כדאי לעלות על שייט בנהר הוולגה שהינו הגדול ביותר ברוסיה, או על נהר יילנה החוצה את סיביר. כמו כן, מומלץ לבקר בהרי אטלאי שבלב סיביר השופעים באגמים ומהווים אזור נופש תיירותי מבוקש, עם שלל מסלולי טיולים בטבע. יעד מומלץ נוסף הינו אגם המים המתוקים הגדול בעולם, ביקל, המוקף בנוף עוצר נשימה. מאגם ביקל תוכלו לצאת גם למסע מרתק חוצה יבשות ברכבת הטראנס סיבירית, שיביא אתכם עד לבייג'ינג שבסין. מי שלא מעוניין לעזוב את רוסיה ועדיין להגיע למקומות נידחים, יוכל לנסוע לחצי האי קמצ'טקה שבמזרח סיביר, על גדות האוקיינוס האטלנטי.

טיפים לטיול ברוסיה

ברוסיה עדיף לטייל החל מחודש מאי ועד אוקטובר, כשהקיץ הינו העונה הכי מבוקשת וכמות התיירים ועלויות הטיול עולות בהתאם. אמנם ניתן לטייל ברוסיה גם בחודשי החורף, אך אז מדובר באופי שונה לחלוטין. בעת שהותכם ברוסיה המטבע המקומי בו תשלמו הינו הרובל, ובעת הטיול תוכלו למשוך כסף מקומי כמעט מכל כספומט או להחליף יורו ודולר אצל חלפנים מורשים. בערים הגדולות תוכלו להיעזר באוטובוסים לנסיעות בעיר או מחוצה לה, ומנגד בנסיעות ארוכות עדיף להיעזר ברכבות שעבורן יש לרכוש כרטיסים מראש. אגב, אם אתם רוצים להימנע מתורים ארוכים, תוכלו להזמין כרטיסים אלה למלון בו אתם שוהים תמורת עמלה סמלית.