עבודות אבטחה ברוסיה

סיימתם שירות קרבי? מחפשים להרוויח כסף בחו"ל? אם כך, חשוב שתדעו שבשנים האחרונות רוסיה הפכה ליעד מועדף עבור עבודות בחו"ל. המדינה הגדולה בעולם מציעה מגוון אפשרויות תעסוקה, בעיקר במכירות בעגלות שבקניונים. יחד עם זאת, לא כל אחד מתאים לעבודת מכירות בעגלות, ורוסיה בהחלט מציעה אפשרויות רווחיות נוספות, במיוחד בתחומי האבטחה.

סוגי עבודות אבטחה ברוסיה

קיימים מספר סוגים של עבודות אבטחה ברוסיה. בדרך כלל מדובר באבטחה של מוסדות ישראליים או יהודיים במדינה כשומרי ראש ומאבטחי אישים, וגם קיימת אפשרות של עבודה כשכירים בצבא הרוסי.

תנאי עבודה כמאבטח ברוסיה

עבודת אבטחה ברוסיה הינה על פי רוב מתגמלת מאוד, כשהמשכורות מגיעות לאלפי דולרים בחודש. הסכומים עולים בעיקר כשמדובר באבטחת אישים, או בעבודה המוגדרת כבעלת רמת סיכון גבוהה יחסית. כמו כן, למאבטח יסופקו בדרך כלל גם הוצאות שכר דירה, וחלק מהוצאות המחייה. מעבר לכך, תנאי העבודה, אופייה והיקפה משתנים בין מעסיק אחד לשני. יחד עם זאת, יש לציין כי עבודות ברוסיה באבטחת אישים, ובעיקר אוליגרכים ואנשי עסקים, כרוכות לא אחת בהתחככות עם גורמים לא ממש חוקיים.

למי מתאימות עבודות אבטחה ברוסיה

עבודות אבטחה ברוסיה מיועדות עבור ישראלים יוצאי יחידות קרביות, שהינם בעלי הכשרה וניסיון מוכח בתחום הלחימה והאבטחה. כמו כן, במרבית המקרים ניתנת עדיפות למועמדים ילידי רוסיה או דוברי רוסית, עם עדיפות לבעלי דרכון רוסי או אזרחות של אחת ממדינות ברה"מ לשעבר. הסיבה להעדפה נעוצה בקלות השגת אשרת עבודה כמאבטח ברוסיה, המעניקה לעובד גם מגוון הטבות שונות מהמעסיק והמדינה. יש לציין כי המעוניינים לעסוק בתחומי אבטחה יידרשו לרוב לעבור ראיון עבודה, שיבטיח שאינם פועלים כמרגלים לטובת ישראל או גוף אחר.

חוקיות עבודות האבטחה

חשוב לדעת כי עבודות אבטחה בחו"ל וברוסיה בפרט חייבות לעמוד בדרישות החוק הישראלי, אחרת העובדים עלולים למצוא את עצמם מסובכים מול הרשויות הישראליות. עבודות אלו מפוקחות על ידי משרד הביטחון על ידי גוף המכונה אפ"י – אגף פיקוח לייצוא בטחוני. אגף זה מפקח כי העובדים באבטחה בחו"ל לא יעבירו לגורמים שאינם מאושרים מידע בטחוני, ציוד או טכנולוגיות שנחשפו אליהם במהלך שירותם הביטחוני בארץ. העוברים על חוקים אלו עלולים להסתבך בעונשי מאסר וקנסות כבדים. לכן, במהלך עבודת אבטחה ברוסיה חשוב להפעיל שיקול דעת אודות המידע המועבר למעסיק, ובאם אופי הפעילות אינו פוגע בביטחון מדינת ישראל או השלטון המקומי.

בחירת חברה לעבודות אבטחה ברוסיה

הדרך הטובה ביותר להבטיח את חוקיות עבודת האבטחה ברוסיה, הינה באמצעות פנייה לחברות כוח אדם ואבטחה מוכרות ומומלצות, המאושרות על ידי אגף הפיקוח לייצוא ביטחוני. חברות אלו מספקות לעובדיהן חוזה מעוגן המבטיח את זכויותיהם, מספק להם כיסוי ביטוחי, ומגן עליהם בעת הצורך מפני תביעות מגורמים שונים.